E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Dátum poslednej expedície je 18. 12. 2024. Všetky zásielky neexpedované do tohto termínu budeme distribuovať od 14. 1. 2025.

Novinka pre alergikov - protipeľová sieťovina pre siete proti hmyzu

Novinka pre alergikov - protipeľová sieťovina pre siete proti hmyzu

16.7.2024

Novinka - siete proti hmyzu pre alergikov so špeciálnou protipeľovou sieťovinou, ktorá pomôže spríjemniť život osobám s alergiou na peľ alebo predchádzať nepríjemnému ochoreniu. Odteraz môžu pacienti so sennou nádchou vetrať spálňu bez toho, aby do nej vpustili nielen hmyz ale aj peľ. Stavte na kvalitné siete proti hmyzu značky K-system.

Reagujeme na zvýšený záujem o doplnenie sortimentu o siete proti hmyzu pre alergikov. Jedinečná protipeľová patentovaná sieťovina proti komárom, ktorá je trvalo elektrostaticky nabitá. Má vysokú priepustnosť vzduchu a ponúka perfektný výhľad. Pacientom so sennou nádchou umožňuje vychutnať si jarnú a letnú noc pri otvorenom okne. Počas peľovej sezóny je potrebné sieť pravidelne čistiť opláchnutím vodou alebo povysávaním vysávačom. Jediná lekársky certifikovaná protipeľová sieťovina v Európskom centre pre výskum alergií ECARF. Sieťovina bola testovaná na priepustnosť peľových zŕn trávy, ambrózie, brezy a žihľavy. Výsledok preukázal ochranný účinok 96 % a pri peľoch trávy dokonca 100 %.

Sieťovina proti hmyzu najvyššej kvality ponúka hneď niekoľko funkčných vlastností:

- zabráni prestupu hmyzu,

- zabraňuje prestupu peľu a iných častíc prenášaných vzduchom,

- ponúka vysoký stupeň priepustnosti svetla,

- ponúka relatívne vysokú priepustnosť vzduchu.

Presvedčivá ochrana nie iba marketingový ťah

Na základe požiadavky výrobcu bola v Berlíne realizovaná štúdia filtračných účinkov protipeľovej sieťoviny z našej ponuky pri nízkej aj vysokej hladine peľu.

 

Ako vzniká senná nádcha a astma

Ak sa zrniečka peľu dostanú do kontaktu s vlhkou sliznicou v nose, oku, ústach alebo prieduškách, v priebehu niekoľkých sekúnd sa prenesú z kľudového do aktívneho stavu a obsah peľových zŕn sa začne uvoľňovať. Peľové zrná obsahujú sacharidy, tuky a bielkoviny. Najmä bielkoviny môžu mať alergické účinky. Každý peľ má niekoľko rôznych alergénov, ktoré sú typické pre jednu alebo viac rastlín súčasne. Zdravý človek bez dedičnej dispozície na alergie nebude reagovať na obsah peľu v nosovej sliznici. Ak má však človek predispozíciu k alergii, začnú buňky sliznice produktovať protilátky proti alergénom z peľu. Tieto protilátky je možné nájsť v slizniciach, krvi a koži. Pri opakovanom kontakte s peľovými alergénmi sa u alergikov rozvinie nádcha, konjunktivitída (zápal oka) alebo alergická peľová astma. Ak sa objaví nádcha alebo konjunktivitída, ochorenie sa označuje ako senná nádcha. V prípade, že sú prítomné aj astmatické príznaky, ide o polinózu. Vo väčšine prípadov symptómy začínajú sennou nádchou a u jednej z troch osôb sa rozvinú do peľovej astmy. Ak peľ zasiahne hrdlo, môže sa objaviť bolesť hrdla, chrapot a klaustrofobický pocit v oblasti hrdla. U jednej osoby z dvoch, ktorá trpí sennou nádchou, sa po niekoľkých rokoch rozvinie takzvaný orálny alergický syndróm, napr. príznaky v ústach sa môžu objaviť po konzumácii ovocia, ako sú jablká, čerešne alebo kiwi, v ktorých sú alergény, ktoré sa podobajú peľovým alergénom. 

Hlavné peľové alergény a sezónnosť

Za najväčší počet ochorení z peľu môže tieto uvedené alergény:

  • brezový peľ s priemerným priemerom 19 až 22 um (sezóna od marca do apríla),
  • trávny peľ s priemerným priemerom 20 až 40 um, ktorý zahŕňa všetky druhy divokej sladkej trávy (sezóna od mája do septembra),
  • žihľava s priemerným priemerom 13 až 15 um (sezóna od júna do seprembra),
  • peľ ambrózie s priemerným priemerom 17 až 18 um (od augusta do októbra).

Závery laboratórneho merania

Testovaný textilný materiál vykazuje veľmi vysokú účinnosť pri zastavení peľu vznášajúceho sa vo vzduchu. Alergénne dôležitému peľu brezy a tráv takmer úplne zabránil testovaný materiál na filtrovanie peľu takmer 97, resp. 100 percent. Dokonca aj veľmi malému peľu žihľavy bolo takmer úplne zabránené preniknúť cez okno, ak bol vybavený peľovým filtrom. Podobne peľ ambrózie bol zastavený peľovým filtračným materiálom. V súlade s týmito údajmi je materiál vhodný na to, aby alergikom ponúkal účinnú ochranu pred peľom z vonkajšieho vzduchu.

Berlín, 06.11.2007

Prof. Dr. med. K.-Ch. Bergmann

Prof. Dr. med. Marcus Maurer

Chat